Kurz Digitální nákupní tým, modul 6: ELEKTRONICKÁ AUKCE (e-auctions)


10. 12. 2021

Ostrava

Pozor: Táto akcia sa už uskutočnila 10. 12 . 2021!

O akcii

anglická reverzní a další typy eAukcí

Naučte se efektivně využívat elektronické aukce. Zjistěte, jaké přínosy si od toho můžete slibovat a jak je ideálně zakomponovat mezi ostatní nákupní aktivity.

Elektronická aukce je moderní nástroj umožňující využít technologické benefity doby k získání výhodnějších dodavatelských nabídek. Elektronickou aukcí je možné jak nakupovat, tak i prodávat a zvolit k tomu ideální strategii. Využít je možné mnoho typů elektronických aukcí a nesčetného množství variant nastavení. Praktickou ukázkou několika typů eAukcí, strategií a vyhodnocovacích mechanismů zjistíte, jaké možnosti nabízí různé komoditní specifika a jak tyto odlišnosti proměnit ve výhody a vytěžit tak z elektronických tendrů maximum.

Nástroje:
Coupa, TENDERBOX

Program

  • Využití a možnosti elektronických aukcí.
  • Typy elektronických aukcí, příprava a nastavení – anglická reverzní, japonská, holandská, ticker aukce, kapacitní aukce (brazilská, yankee), prodejní aukce a dražby.
  • Psychologie využití elektronických nástrojů.
  • Strategie nastavení – semafor, vizibilita parametrů mezi účastníky, postupové a nepostupové příčky, aj.
  • Multikriteriální hodnocení – co se používá a co má skutečný efekt.
  • Možnosti hodnocení v elektronických aukcích - podle ceny (nejnižší ceny) / TCO, podle nejlepšího poměru ceny a kvality, hodnocení po položkách nebo po skupinách položek, hodnocení na základě specifických vzorů a výpočtů či ratingu.

Prednášajúci

Hana Sušková

Referent nákupu, komoditný nákupca a vedúca nákupu. Všetkými týmito pozíciami v priebehu svojej kariéry prešla Hana Sušková, ktorá je v súčasnosti riaditeľkou nákupu vo firme Al Invest Břidličná. Verte, že vie veľa o vyjednávaní s priemyselnými dodávateľmi, od ktorých nakupovala pre firmy ako Škoda Vagonka, OKD, OKK Koksovny a Tatra Defence Vehicle. Práve preto sa s nami rada podelí o skúsenosti, stratégie a triky, ktoré sa jej v praxi najviac osvedčili.

Andrzej Kulbiński

Na jeseň roku 2007 sa stal členom medzinárodnej skupiny ako zamestnanec hotline systému PROEBIZ. Za tri a pol roka dosiahol pozíciu špecialistu na eAukcie, kde v rámci asistenčnej podpory rieši najzložitejšie eAukčné problémy vo firmách a inštitúciách. Navyše je trénerom administrátorov, a najslávnejším trénerom systému PROEBIZ.

Milan Kaplan

Marketingový špecialista, konzultant a vedúci projektu PROEBIZ, ktorý svoje skúsenosti prezentuje na konferenciách v Česku, na Slovensku a v Poľsku. V deväťdesiatych rokoch Milan Kaplan založil firmu NAR špecializujúcu sa na marketingové procesy v priemyselných podnikoch. Následne začala vyvíjať a presadzovať v praxi e-bizové technológie, ako je výber dodávateľov formou eAukcie a elektronizácie nákupných procesov. Projekt, ktorý dostal názov PROEBIZ, je v súčasnosti najrozšírenejším eAukčným prostredím a zdrojom know-how v celé strednej Európe.

Michaela Šrámová

Michaela působí jako manažer ve společnosti Deloitte Advisory, kde se zabývá především digitalizací nákupu a mimo jiné také vede Coupa practice pro Střední Evropu. Její misí je transformace nákupních procesů a týmů, přičemž ale neopomíjí lidský faktor. Michaela v rámci své role implementovala různá nákupní cloudová řešení především pro globální firmy působící ve farmaceutickém, zpracovatelském průmyslu a také v dopravě. Volný čas tráví ráda na tanečním parketu, či cestováním.

Cenník a kontakt

Tento vzdělávací modul je součástí semestrálního kurzu Digitální nákupní tým. Více informací o celém kurzu včetně ceny a registrace najdete na webu:

PROCUREMENT BOARD ACADEMY >>

Kontakt:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Česká republika