Klub Lávka, Novotného lávka 201/1, Praha
Odborné pracovní dílny specialistů firemních nákupních týmů o elektronizaci v procesech řízení investic nebo v procesech nákupů.
Moderují: Peter Mikuláš a Jana Vítová
8:30 prezence
9:00 zahájení workshopu
Roční sumář nejzásadnějších událostí, změn a zajímavostí ze světa elektronizace firemního nákupu. Trendy, čísla, statistiky. Na základě trendů dochází k inovacím elektronických nástrojů a služeb. Získejte představu o možnostech elektronizace ve firemním sektoru.
Peter Mikuláš, PROEBIZ
Oblíbené téma nákupních chyb, které posouvají dál se zaměřením na elektronizaci nákupních procesů. / Příklady nepovedených nastavení, taktik či zvolení nevhodného nástroje, které je dobré znát a neopakovat. / Elektronizace jako fenomén dnešní doby a rady, kde se vyvarovat přešlapům.
Petra Kyselová, Lidl
Jak funguje princip Yankee aukce? / Za jakých podmínek je možné ji použít? / Když je nutné kombinovat mezi optimální nabídkou a kapacitními možnostmi dodavatelů. / Konkrétní příklad Yankee aukce na hodinové zúčtovací sazby.
František Kojan, E.ON
Co si můžeme slibovat od elektronizace category managementu? / Je úspěšná implementace reálná? / Jaké kroky vyžaduje příprava? / Jak moc podrobná musí být vstupní analýza? / V čem nám usnadní práci? / S jakými výsledky lze počítat? / Kolik času musíme investovat a kolik ho získáme?
Martin Jarábek, Nafta
Elektronizace nabízí využití řady kvalitních nástrojů. / eKatalogy jako nedílná součást portfolia eNástrojů. / V čem spočívá kouzlo eKatalogů? / Na jakém principu fungují a proč nám usnadní život? / Mnohaleté zkušenosti a doporučení ohledně využívání eKatalogů.
Zdeněk Pytlíček, innogy
Vhodnost elektronické komunikace závisí na povaze sdílených informací. / Konkrétní příklad fungování velké společnosti a její maximální využití výhod elektronické komunikace s dodavateli. / Jaké další metody komunikace s dodavateli je potřeba využívat, abychom docílili maximální efektivity.
Jan Vašek, VŠB – TU Ostrava, Jan Trbušek, Siemens
13:00 závěr workshopu
Może być trochę zaskakujące, że domeną pracy Zdenka Pytlíčka, który przeszedł przez stanowiska od kupca do stratega, są wszystkie działania zakupowe, w których „nie kupuje”. W GasNet zajmuje się obecnie cyfryzacją, automatyzacją i robotyzacją procesów zakupowych, wdrażaniem i rozwojem systemów zakupowych, raportowaniem i analizą oraz ustawodawstwem zakupowym. Przykład? Pierwszy zrobotyzowany proces zakupowy został uruchomiony w roku 2017, a obecnie już ponad 92% transakcji zakupowych realizowanych jest przez automaty, bez ingerencji kupców.
Petra Kyselová pracuje ve společnosti Lidl ČR od roku 2014. Nejdříve se její práce koncentrovala na přestavby prodejen. Následně převzala starost o elektronická výběrová řízení a nastavení procesů s tím souvisejících. Od května 2018 vede oddělení ORGA v rámci Technického nákupu, kde organizuje výběrová řízení, zastřešuje tvorbu smluv a správu objednávkového systému.
Ve firmě Siemens s.r.o. pracuje od roku 2007. Nejprve se věnoval nákupu logistických služeb pro skupinu společností Siemens v České republice a procesním otázkám s tím spojených. Následně se jeho kompetence rozšířila na region střední a východní Evropy, tzv. CEE. Od roku 2015 působí v roli ředitele centrálního nákupu opět pro skupinu Siemens CZ, kde kromě společného nákupu komodit nepřímého materiálu pro všechny české výrobní závody a divize je zodpovědný za digitální transformaci nákupu v České republice v řadě oblastí jako e-katalogy, EDI/ESI, e-sourcing a v poslední době i úvahami o robotizaci některých rutinních činností.
Za deset roků ve výrobě se naučil skřípat zuby při každé zmínce o nákupu, aby v něm nakonec skončil. Čili od výrobáka v malé nástrojářské firmě přes production directora v nadnárodním konzorciu až po nákup ve společnosti Gas&Oil. Že to nedává smysl? No ani nám ne.
V energetice pracuje od roku 2000. Do roku 2007 jako technik Standardizace technologií distribuční sítě a od roku 2008 jako manažer nákupu. Zaměřuje se na nákup služeb týkající se provozních a investičních zakázek na distribuční síti a rozvodnách na území společnosti E.ON. Od roku 2014 i nákupem materiálů pro sítě VN a NN. Elektronické aukce využívá k nákupům od roku 2010 a snaží se je rozšířit do všech oblastí nákupů pro společnost E.ON. V poslední době využívá elektronické aukce v celém nákupním procesu a to od vložení nabídek uchazečem po samotnou elektronickou aukci.
Petra, s nadsázkou považovaného za duchovního otce Systému flexibilního tenderování, baví především zavádět tenderovací software PROEBIZ TENDERBOX do nákupních procesů jednotlivých firem a institucí. Specializuje se také na zefektivnění procesů v zadávání veřejných zakázek postavením jasné struktury soutěží a využíváním e-katalogů. Ve volném čase je u něj na prvním místě rodina, a hned za ní řemeslnické práce, cestování, turistika a dobrá hudba. Peter Mikuláš nastoupil do společnosti PROEBIZ v roce 2010 a v současné době pracuje na pozici obchodního ředitele.
Od roku je 2007 vedoucím konzultačního týmu (country manager) skupiny PROEBIZ pro Moravu, část východních Čech a Vysočiny. Je jedním z největších firemních specialistů na digitalizaci nákupních procesů a veřejných zakázek. Softwary platformy PROEBIZ úspěšně implementovala do více než stovky nákupních týmů.
Účastnický poplatek:
2 500,- Kč bez DPH,
1 500,- Kč bez DPH pro uživatele sw PROEBIZ
Úhrada:
Bankovní spojení: Raiffeisenbank
Číslo účtu: 6461639808/5500
Variabilní symbol: uvádějte své IČ
Specifický symbol: 20180606
Fakturace:
Po přijetí platby na účet zašle organizátor do 5 pracovních dnů fakturu - daňový doklad na e-mail účastníka uvedený při registraci. Účastník souhlasí se zasláním elektronické faktury na e-mail, který uvedl při registraci. Faktura je opatřena zaručeným elektronickým podpisem a splňuje veškeré náležitosti pro elektronické zasílání dokladů podle platných zákonů ČR a směrnic EU.
Kontakt:
Wladyslaw Pituch
gsm: +420 725 880 522
tel.: +420 597 587 136
e-mail: pituch@proebiz.com
NAR marketing s.r.o.
Masarykovo náměstí 52/33,
Ostrava - Moravská Ostrava,
702 00, Česká republika