PRAKTIK ARÉNA – Nákup v době elektronizace


26. 09. 2023

Praha

Přednáškový prostor BROOMLOVKA, Vyskočilova 1326/5a, Praha 4 – Michle

Note: This event took place on 26. 09 . 2023!

Event Information

Efektní a efektivní vyjednávání s dodavateli a inspirativní příklady dobré praxe Odborný pracovní seminář pro nákupní manažery zaměřený na sdílení znalostí, trendů a inspirací nejen v oblasti elektronizace firemních nákupů.

Praktické zkušenosti s implementací elektronických nástrojů do nákupních procesů a práce nákupních týmů. Příklady dobré praxe při využívání netradičních postupů a alternativních soutěžních modulů v moderním světě firemního procurementu.

Prodejní tendry jako užitečný nástroj pro zvyšování firemních výnosů.

Programme

Workshopem provází, glosuje a moderuje - Igor Horváth

ČasTéma
09:00Prezence a ranní kávička
09:30
Kdo je připraven, není překvapen aneb co předchází vyhlášení tendru
Fotbalu rozumí každý správný Čech a nakupovat umí ve firmě každý. Fakt je to tak jednoduché, nebo je nutná příprava? Podíváme se a prodiskutujeme, jak se připravit na tendry v různých oblastech nákupu
Hana Sušková - Al Invest Břidličná
Nezapomenutelná výběrka
Také máte za sebou výběrová řízení, na která nezapomenete a která se vám vybaví ve chvíli, kdy po vás chce někdo nějaký zajímavý příklad z praxe? Společně se podíváme na pár příkladů z Lidlu. Co nás v nich potrápilo? Jak jsme to vyřešili? Postupovali byste stejně? Na tyto a další otázky budeme společně hledat odpovědi.
Petra Flagner - Lidl Česká republika v.o.s.
Interní klient v nákupu – pomocník nebo troublemaker?
Je možné motivovat interního zákazníka k podpoře vedení výběrového řízení v platformě PROEBIZ? Prosazení náležitostí výběrového řízení, strategie nákupu, porovnání tržního prostředí v konfrontaci se zvykovým nákupem ve společnosti. Akvizice nových dodavatelů. Budování zdravého obchodního vztahu s dodavateli v online nákupním prostředí.
Kateřina Votíková - Mondi Štětí a.s.
11:15
COFEE BREAK
Prostor pro vyřízení urgentních telefonů, emailů nebo možnost příjemně se občerstvit a pohovořit a sdílet zkušenosti s dalšími účastníky workshopu.
11:45
Využití inovativních přístupů v oblasti nákupu
Jak dostat do eAukce takzvaný X faktor (kvalitativní hodnocení nabídky). Mohou vzniknout dodatečné interní náklady spojené s konkrétní nabídkou? Jak zvolit optimální formu eAukce pro dosažení maximálních úspor? To a mnoho dalšího se dozvíte v prezentaci ze světa nákupů v rámci skupiny E.ON Czech.
Daniel Brom - EG.D a.s., člen skupiny E.ON
Jak zvýšit výnosy? Pomohou prodejní tendry
Jednoduché a účelné nastavení prodejního tendru v anglické eAukci, vhodné komodity pro prodejní soutěže, možnost uplatnění multikriteriálního hodnocení nabídek, výhody a přednosti nasazení eAukce. Aukční moduly NIPPON a HOLLAND – překvapivě efektivní alternativa klasiky.
David Salzmann - PROEBIZ s.r.o.
12:45Rozloučení a závěr workshopu

Speakers

Petra Flagner

Petra pracuje ve společnosti Lidl ČR od roku 2014. Nejdříve se její práce koncentrovala na přestavby prodejen. Následně převzala starost o elektronická výběrová řízení a nastavení procesů s tím souvisejících. Od května 2018 vede oddělení ORGA v rámci Technického nákupu, kde organizuje výběrová řízení, zastřešuje tvorbu smluv a správu objednávkového systému.

Daniel Brom

Dan působí v oblasti nákupu třetím rokem. Za tu dobu se ve skupině E.ON vypracoval na pozici lnternational Category Manager a Manažera nákupu v oblasti IT a získal i prestižní mezinárodní certifikát Professional Buyer od European Institute of Purchasing Management (EIPM). V pracovním životě se mimo jiné zajímá o různé modely nastavení elektronických aukcí, které přizpůsobuje na míru podle typů svých nákupních případů. Ve volném čase rád hraje tenis a šachy. Být o několik tahů napřed považuje za důležité i ve vztahu k nákupu a vyjednávání s dodavateli.

Kateřina Votíková

Kateřina pracuje v oblasti nákupu od roku 2006. Její praxe započala ve společnosti Siemens GSS, dále v automotive MAGNA seating. Má dlouholetou zkušenost z oblasti people flow – výtahářský průmysl, společnost KONE, kde zastávala i přidruženou roli SOPM, byla odpovědná za implementaci nových produktů do výroby. V roce 2023 rozšířila tým nákupu v Mondi Štětí na pozici CAPEX & Spare Parts Procurement Manager. Má široké zkušenosti jak z operativního, tak hlavně strategického nákupu na lokální i regionální úrovni. V Mondi se prvně setkala s platformou PROEBIZ, zkušenosti s online nákupními systémy má však i z jiných společností.

Hana Sušková

Procurement Officer, Commodity Buyer and Procurement Manager: these are some of the positions Hana Sušková, who is currently Procurement Director at Al Invest BřidličnáTatra Defence Vehicle, has held during her career. She believes that she knows a lot about negotiations with industrial suppliers, which she has purchased from for companies such as Skoda Vagonka, OKD, OKK Coking Plant and Tatra Defence Vehicle. This is why she enjoys sharing with us the experiences, strategies and tricks that have proven to be best in practice.

Igor Horváth

Vystudoval obor ekonomika zahraničního obchodu na Fakultě obchodu Vysoké školy ekonomické v Bratislavě. Zkušenosti v oblasti reklamy, marketingu a PR získal v ostravské reklamní agentuře, která se v 90. letech věnovala komplexní prezentaci českých vystavovatelů na mezinárodních veletrzích a výstavách a poskytovala reklamní a PR služby předním průmyslovým, obchodním a finančním společnostem v ČR a na Slovensku. Poté působil 15 let ve významné manažerské pozici v Českém rozhlase, kde byl v rámci řízení regionální stanice mimo jiné zodpovědný za přípravu a průběh veřejných zakázek v oblasti stavebních a technologických investic, nákupu materiálu, služeb a dalších komodit. Od počátku roku 2014 pracuje v českém týmu firmy PROEBIZ na pozici senior consultant, od roku 2022 pak jako country manager a podílí se na obchodních, akvizičních a konzultačních aktivitách spojených s klientským portfoliem společnosti PROEBIZ v českých krajích.

David Salzmann

Věčně usměvavý a za jakýchkoli okolností VŽDY připraven vstřícně podat pomocnou ruku, to je David. Jako absolvent Ústavu středoevropských studií nastoupil do proebizovského HOUSTONu, kde se vypracoval na svou současnou roli, ve které zastřešuje odbornou a asistenční podporu českého týmu a jedním dechem sfoukne i role školitele a konzultanta pro implementaci elektronických systémů k nákupu a veřejným zakázkám. Své zkušenosti s administrací eAukcí a veřejných zakázek přetavil v poslání. Sám o sobě říká, že nejde spát dřív, než najde nejlepší vhodné řešení.

Fees and contact information

Účastnický poplatek:
2 300,- Kč bez DPH, 1 800,- Kč bez DPH pro uživatele sw PROEBIZ

Úhrada:
Bankovní spojení: Raiffeisenbank Číslo účtu: 6461639808/5500 Variabilní symbol: uvádějte své IČ Specifický symbol: 20190912

Fakturace:
Po přijetí platby na účet zašle organizátor do 5 pracovních dnů fakturu - daňový doklad na e-mail účastníka uvedený při registraci. Účastník souhlasí se zasláním elektronické faktury na e-mail, který uvedl při registraci. Faktura je opatřena zaručeným elektronickým podpisem a splňuje veškeré náležitosti pro elektronické zasílání dokladů podle platných zákonů ČR a směrnic EU.

Kontakt:
Michaela Mironidi
tel.: +420 722 957 134
e-mail: mironidi@proebiz.com

PROEBIZ s.r.o.
Masarykovo náměstí 52/33,
Ostrava - Moravská Ostrava,
702 00, Česká republika