Katalog na potraviny (§215)


17. 03. 2021

online

Pozor: Tato akce se již uskutečnila 17. 03 . 2021!

O akci

Zkušenosti ze zavádění katalogu v prostředí fakultní nemocnice.

Kvůli předvánoční novele zákona je potřeba zakomponovat prvky SOVZ. Jaké to jsou? Na co nezapomenout? Co hrozí, když je neuvedeme?

Připravovaná novela zákona se dotýká nákupu širokého spektra komodit, nevynímaje potraviny. Webinář ukáže proč je dobré přemýšlet jinak už teď – před novelou. Řekneme si jak postupovat krok po kroku, kde bylo největší úskalí procesu a co je potřeba k úspěšnému zavedení tak, aby byl splněn zákon.

Program

Začátek: 13:00
časový rámec akce: 60 min

Moderuje: Peter Mikuláš + hosté: Vladimír Duchoň, Monika Dobrovodská

Předvánoční novela (SOVZ)

 • Jaké povinnosti nám novela přinesla?
 • Jak být při nákupu potravin sociálně a environmentálně odpovědný?
 • Jak inovovat?
 • Co napsat do zadávací dokumentace?

Jak se připravit na novelu zákona

 • §19, odst.3 – výjimka ze zákona?
 • Je vhodným řešením rámcová dohoda nebo dynamický nákupní systém?
 • Co přesně znamená elektronický katalog?
 • Kdy je potřebné provést změnu?

Zavedení elektronického katalogu v prostředí fakultní nemocnice

 • Čas potřebný na přípravu
 • důležité věci, na které bychom neměli zapomenout
 • jak připravit kolegy a dodavatele na nový proces
 • sníží se kvalita či cena?

Praktická ukázka elektronického katalogu

Přednášející

Monika Dobrovodská

Monika je od roku 2016 členem týmu projektů odpovědného/strategického zadávání na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde má na starosti metodiku odpovědného veřejného zadávání, přístupy k jeho implementaci v organizacích zadavatelů a aspekty udržitelnosti. Vystudovala práva na Masarykově univerzitě v Brně a poté působila ve veřejné správě, nejdéle na Státní zemědělské a potravinářské inspekci, kde šest let vedla oddělení právní a legislativní ústředního inspektorátu. V letech 2004 – 2006 působila jako národní expert na Evropské komisi v rámci Ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele.

Vladimír Duchoň

Vladimír má vystudovaný obor management zdravotnických služeb na Vysoké škole ekonomické v Praze. Profesní zkušenosti začal sbírat už během studií ve velkých společnostech jako Bochemie nebo Coca-Cola Company. Aktivně se věnuje metodice a edukaci pracovníků nemocnic v oblasti zadávání veřejných zakázek. V současné době zastává funkci vedoucího oddělení veřejných zakázek ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Peter Mikuláš

Petra, s nadsázkou považovaného za duchovního otce Systému flexibilního tenderování, baví především zavádět tenderovací software PROEBIZ TENDERBOX do nákupních procesů jednotlivých firem a institucí. Specializuje se také na zefektivnění procesů v zadávání veřejných zakázek postavením jasné struktury soutěží a využíváním e-katalogů. Ve volném čase je u něj na prvním místě rodina, a hned za ní řemeslnické práce, cestování, turistika a dobrá hudba. Peter Mikuláš nastoupil do společnosti PROEBIZ v roce 2010 a v současné době pracuje na pozici obchodního ředitele.

Ceník a kontakt

Kontakt:
Nela Strnisková
gsm: + 420 702 206 116
tel.: +420 255 707 016
e-mail: strniskova@proebiz.com

PROEBIZ s.r.o.
Masarykovo náměstí 52/33,
Ostrava - Moravská Ostrava,
702 00, Česká republika