Buying plastic materials - tips & tricks - rerun


10. 08. 2022

online

Pozor: Tato akce se již uskutečnila 10. 08 . 2022!

O akci

Program

Moderator: Jan Hirsch, guest: Bernard Adamczak, Szymon Tochowicz
Start: 10:00, lenght: 30 - 45 minutes

Vocabulary

compounder/integrated producer, compound/raw material, differences in the supplier’s profile, production model, product portfolio, capacity, long-term or short-term price maintenance.

Indicators

Independent market indicators f.e.C3, ICIS, back-to-back agreements - the same pricing model with suppliers as with customer.

Price monitoring

Price reference KI, permanent monitoring of the market price development for the subcategory of the materials and comparison with the supplier’s price development.

Global sourcing and global projects

Global sourcing, determining requirements of the industry and/or the customer. Do we need one material for the same OEM projects on different continents? Tool compounding.

Alternatives

Material substitution in the same family of materials. Material substitution between different families of materials.

Green world

Recycling materials, EU official recommendations, customer’s technical requirements, learning the sources from which our supplier acquires materials for compounding, understanding supplier’s long-term strategy and adapting it to the client’s needs.

Key takeaways

Choose carefully what type of supplier is needed, develop contract that suits your business best, ensure balance in your portfolio.

Přednášející

Bernard Adamczak

V odvětví nákupu se pohybuje již od roku 2010. Zkušenosti sbíral během práce pro prvotřídního dodavatele v automobilovém průmyslu, kde byl odpovědný za globální zajišťování zdrojů, výběr nových dodavatelů, vyjednávání o cenách, snižování nákladů a řízení globálních nákupních kategorií pro devět automotive fabrik po celém světě. Od roku 2020 je odpovědný za řízení a reorganizaci nákupního oddělení v evropské společnosti distribuující a vyrábějící plasty. V soukromém životě je fanouškem fotografie, dobré architektury, originální turecké kávy a piva z lokálních pivovarů.

Szymon Tochowicz

Je leteckým inženýrem, který získal mimořádné nákupní zkušenosti nejen v leteckém, ale i v automobilovém a námořním průmyslu. Szymon Tochowicz ve firmách jako Rolls-Royce či Delphi řídil nákupní týmy na evropské i světové úrovni. Nyní vede společnost Eveneum, kde se specializuje na vývoj a implementaci nákupních strategií podporujících digitální transformaci jejich klientů. Vášnivě propaguje cirkulární ekonomiku a „Human-to-Human“ prvek v obchodních vztazích.

Jan Hirsch

Jan sbírá zkušenosti z mezinárodního nákupu a logistiky již od roku 1995. Vedl nákupní týmy v menších i větších společnostech jako např. Unipetrol, KUKA a BLANCO. Věnuje se projektům v procesním řízení, mapování a analýze, zlepšování procesů, předávání zkušeností, lektorské činnosti, překladům, vzdělávání v osobním rozvoji a také vlastnímu B2C projektu. V posledním jmenovaném spojuje svou oblibu v dobrém pivu a plnění tvůrčí touhy v grafice. Žije v malé vesničce v Krušných horách a nejraději se po nich prochází s partnerkou a se psem. Hraje na basu a zpívá v thrashmetalové kapele. Mimo jiné má také rád Pratchetovu Zeměplochu, její postavy a příběhy.

Ceník a kontakt

The entry is free of charge

Contact:
Zuzana Kawuloková
E-mail: kawulokova@proebiz.com
Tel.: +420 597 587 106
GSM: +420 723 982 664

PROEBIZ
Masarykovo náměstí 33
702 00, Ostrava
Czech Republic